Deltagare som medverkade 2020
 

Nr. 01
Per Witte
Olja och akvarell
Hamnfyrsvägen 3, Torslanda
0709-279674

Nr. 02
Charlotta Gavelin
Fotografi i olika tekniker
Klämman 7b, Torslanda
0706- 783515
charlottagavelin.com

Nr. 03
Eva Olofsson
Måleri mixedmedia
Ateljé, Myrbovägen 10, Torslanda
0705- 922396
evao.se

Nr .04
Laila Olsen
Textil
Hembygdsgården Amhult
Lysevägen 5, Torslanda
0706- 025553
konsthantverkcentrum.se
Nr.05
Isabell Johnsson Mattson
Akryl
Hembygdsgården Amhult
Lysevägen 5, Torslanda
0733- 260449
 

Nr. 06
Ingrid Leonardsson
Glas
Hembygdsgården Amhult
Lysevägen 5, Torslanda
0704- 337853
ingridleonardsson-glaskonst.se

Nr. 07
Jenny Björk Andersson
Betong
Hembygdsgården Amhult
Lysevägen 5, Torslanda
0768- 231626
jennysbetongkonst.se

Nr. 08
Eva Skeppstedt
Handvävda mattor/ löpare
Falkebovägen 45, Torslanda
0737- 762271

Nr. 09                                                
Marie- Louise Bergström 
Keramik
Falkebovägen 45, Torslanda
0703- 594065
mallansstengods.com

Nr. 10                                                                
Jenny Nolebring
Akvarell
Amhults Kyrka, ingång klosterträdgården 
Gamla Flygplatsv. 23, Torslanda
0728- 803612
jennynolebring.wixsite.com/portfolio

Nr. 11
Helen Tapper
Glas
Trångets Södra väg 45, Torslanda
0705- 652648
tapperdesign.se
 

Nr. 12
Maria Rossövik
Tovat
Trångets Södra väg 45, Torslanda
0705- 880300
sagokompaniet.se

Nr. 13
Jaana Miina Olesen
Silversmycken
Högstensgatan 6, Torslanda
0707- 224727
miinasmyckendesign.se

Nr. 14
Britt-Marie Skogh Dave
Olja
Smedkullen 5b, Torslanda
0705- 856609
skogh-dave.se

Nr. 15   
Medverkar tyvärr inte på konstrundan i år.                                    
Siw Thedenius
Akvarell och akryl

 

Nr 16
Jenny Wall
Olja
Skiljedalsvägen 30, Torslanda
0739- 776881
instagram/artbyejcw
 

Nr. 17
Medverkar tyvärr inte på konstrundan i år.  
Aune Larris
Akvarell

kc-vast.se/index.php/kcvast/konstnar/173

Nr. 18
Medverkar tyvärr inte på konstrundan i år.
Ann- Charlotte Ehn- Gustafsson
Akvarell

www.acehn.se
 

Nr. 19
Marianne Larsdotter
Tovat
Mjöviks Bageri, Gamla Lillebyvägen 80, Torslanda
0705-644462
larsdotter.net

Nr. 20
Mia Måssebäck
Akryl, Akvarell
Skogsviksvägen 51, Torslanda
0707- 312980
www.milenaharmonikonst.se

Nr.21                                                             
Yvonne Sundvall
Smycken
Bärby Herrgårdsväg 10, Säve
0722- 565859
happymetals.se

Nr 22
Kjell Richardsson
Skåp
Bärby Herrgårdsväg 10, Säve
0704- 282322

Nr 23
Helena Sandström
Akvarell, akryl och linotryck
Bärby Herrgårdsväg 10, Säve
0704- 479258
instagram.com/sandstrom_helena

Nr. 24
Susanne Norberg
Akvarell
Tomtebacken 8, Säve
0704- 451885
susannenorberg.se

Nr. 25
Malin Årsbog
Olja, akryl och akvarell
Stora Holm Säteri 1c 
0705- 182935
malinarsbog.se

Nr. 26
Anette Carlsson Moberg
Akryl och tusch
Stora Holm Säteri 1c
0702- 299935
patternplan.se

Nr. 27
Medverkar tyvärr inte på konstrundan under lördagen.
Malin Josefsson
Akvarell
Stora Holms Säteri 1c, Säve
0722- 301715
instagram.com/MalinsMåleri
Nr. 28
Anki Vesanen
Akvarell, akryl, olja
Stora Holm Säteri 1c, Säve 
0707- 592314
artbyanki.se
 

Nr 29
Maria Lekenstam
Akryl
Stora Holm Säter 1c, Säve
0727- 308844
lekenstamart.se
 

Nr. 30
Raad Ramzi
Olja
Orkanen, Godvädersgatan 24
Biskopsagården

0736- 100216
 

Nr. 31
Ann-Sofie Andersson
Drivvedskonst
Ceresplatsen 12, Lundby
0738- 231490
mingeeel.wixsite.com/vrakvedskonst                                               
 

Nr. 32
Eva Lindberg
Akryl och akvarell
Källehöjdsgatan 12
0702- 505028
 

Nr.33
Elizabeth Ridström Dörr
Alcohol ink, resin och akryl
Berguvsgatan 15, HisingsBacka
0735- 128580
instagram.com/artbyelajzaa

Nr. 34
Gunilla Nadler
Måleri och  Filmkonst
Ateljé Båtsman Lustigsgata 78
Hisings Backa
0701- 722761
gunillanadler.com

Nr. 35
Samlingsutställning på Kulturhuset Vingen 
Amhults Torg 7, Torslanda
031- 924545

Caféer längs vägen finner ni på:
-Kulturhuset Vingen, Torslanda
-Mjöviks Bageri, Lilleby
-Hembygdsgården Amhult-Lyse, Torslanda
-Bärby, Säve